Zumbara Lab Başlıyor: Studio X’de, Bir Kent Laboratuarında

aysegulguzel |
15 Nisan 2014 |

Columbia Üniversitesi’nin İstanbul’da kentin geleceği ile ilgili araştırma projeleri ve fikirler üreten “laboratuvar”ı Studio X, bir süredir Fındıklı’da farklı sergi, panel, tartışma, buluşma, yemek vs. vs. bir çok farklı alana mekanlık yapıyor.

Bize de imece fonumuz zamanında kapılarını açan mekan, Passatempo’nun güzel müzikleri ile keyifli bir gece yaşamamızı sağlamıştı, hatırlarsanız.

Arkitera, Studio X’in açılış haberinde şöyle demişti mekan hakkında: ‘Columbia Üniversitesi’nin bir girişimi olarak dünyanın sayılı kentlerinin ardından İstanbul’da kurulan Studio-X Istanbul, kentin bugün ve gelecekte karşılaşacağı sorunları tanımlamayı ve çözümleri için yeni düşünce biçimleri üretmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda Studio X Istanbul uzmanlar, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimler arasında bilgi alışverişini sağlayacak yeni bir platform oluşturacak.’

İşte Zumbara da kent, kamusal alan ve bu alanda meydana gelen ilişkiler, güvenme süreci, topluluk oluşturma biçimleri ve davranışlarına derinden bakmamızı, zamandan tasarruf etme alışkanlıklarıklarımızın farkına varmamızı ve para yerine zaman birimini kullanmamızı sağlayan bir deney aslında.

Bu deney en güzel bir kent kabaratuarından yapılır dedik :) 16 Nisan’dan itibaren her Çarşamba saat 14:00-18:00 arası Zumbara ile ilgili kolları sıvayarak çalışmak, üretmek isteyen herkesi Studio X’e Zumbara labine bekliyoruz. Zumbara ekibi artık çalışma saatlerini bu deneyde emek sarf etmek, üretim yapmak isteyen herkese açıyor.

Sorularınız varsa info@zumbara.com’dan bize sorun, kolları sıvamaya ve sorumluluk almaya çoktan hazırsanız çatkapı gelin. Biz Zumbara labinde üretmeye devam ediyor olacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>