Türkiye’de Sakin Pazar

yelizyilmaz |
24 Eylül 2013 |

Yavaşlamak güzeldir. Yavaşladığımız an kendimiz ile yakınlaşırız. Yavaşladığımız an hayat ile tekrar buluşuruz. Yavaşladığımızda ailemize, arkadaşlarımıza, etrafımızda olan bitene ve kendimize hak ettiğimiz ilgiyi ve değeri verebiliriz.

Bu Pazar yavaşlık ve sakinlik pazarı. Belki de eski günlerdeki gibi, bu Pazar izin verelim zaman yavaş aksın. Ne yapmayı seviyorsak onu yapalım, ekmek pişirelim, bahçe ile uğraşalım, ailemiz ile keyifli bir yemek yiyelim, en sevdiğimiz kitabı ve kahvemizi alıp keyif yapalım, doğada yürüyüşe çıkalım, kendimiz ile bağlantı kuralım, anda kalalım, sakin olalım… Her şeyin hali hazırda yeterli olduğunu, birbirimize yetebildiğimizi, her şeyin olduğu hali ile güzel olduğunu fark edelim. Bu Pazar sakinliğimiz, diğer Pazarlarımıza ilham versin. Koşturmacalarımız, eksiklik hissimiz, hep daha fazlası için bitmek bilmeyen ihtiyaçlarımız son bulsun. Bu Pazar izin verelim keyifli bir pazar olsun.

Bize katılmak için…

1. Bu Pazar (29 Eylül) saat 14:00-15:00 arasında gerçekleşecek sakinlik mekanlarında bize katıl.

2. Kendi mahallende, şehrinde, apartmanında, parkında, kendi sakinlik mekanını yarat. Bize haber ver, duyuralım ve insanlar sakinliğine ortak olsun.

3. Kendi ‘Sakin Pazar gününde’ neler yapacağını veya yaptığını bizlerle paylaş, bize ilham ver.

Daha fazla bilgi etkinlik sayfasında @ https://www.facebook.com/events/514880785266061/ 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>