“Occupy Love” sohbeti

yelizyilmaz |
11 Şubat 2013 |

!f Film Festivali’ne katılmak üzere İstanbul’a gelen, Occupy Love filminin yönetmeni Velcrow Ripper ve yapımcısı Nova Ami ile bir sohbet düzenliyoruz. Bu sohbette hem Kahire’den Calgary’ye, Wall Street’ten Madrid’e dünyanın dört bir tarafında devam eden aktivist eylemlerin belgelendiği Occupy Love filminin hikayesini dinleyeceğiz, hem de dünyanın ve insanlığın içinde olduğu dönüşümü konuşacağız.

Sohbet Türkçe çeviri ile gerçekleşecek.
Katılım ücretsizdir.

12 Şubat 2013 Salı, 19:30
TÜTÜN DEPOSU
Lüleci Hendek Caddesi No.12
Tophane 34425 İstanbul
Harita icin http://www.depoistanbul.net/tr/contact.asp

!f Film Festivali websayfasından alıntıdır:

Karşı karşıya kaldığımız krizler nasıl aşk hikâyesine dönüşebilir?

Velcrow Ripper’ın Kahire’den Calgary’ye, Wall Street’ten Madrid’e dünyanın dört bir tarafında devam eden aktivist eylemleri belgelediği Occupy Love, yönetmenin Ateşli Aşk Üçlemesi olarak adlandırdığı serisinin sonuncu filmi. Daha önce Scared Sacred (2004) ve Fierce Light (2008) belgesellerini yapan Ripper, gezegenimizin karşı karşıya olduğu sorunların derinlerine inerken dünyada yükselen değişim arzusunu belgeliyor. Ekonomik krizle ekolojik çöküşün ne kadar bağlantılı olduğunu, ekonomilerin sistemi devam ettirebilmek için nasıl doğayı sömürdüğünü ortaya koyuyor. Ripper uyarıyor: “Bugün tüm gezegen sıfır noktasına yaklaşmış durumda.” Tek çözüm ise farklı bir devrim. Aslında dünya, bulaşıcı gibi görünen küçük adımlarla devrime doğru ilerliyor. İnsanlığın adalete olan açlığı belirli bir kötülüğe karşı savaşmak üzerine değil, daha iyi bir dünya istemeye yönelik bir talep olarak karşımıza çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>