Kelebek Etkisi: 1. Görev Tamam

aysegulguzel |
21 Temmuz 2011 |

Bugün oyunumun ilk günü. Kelebek etkisi deneyimi için ilk görev tamamlandı! Basit bir tesadüf gerçekten basit bir tesadüf müdür? adlı yazımda yazdığım gibi telefonumu aldım ve Z’dan A’ya taramaya basladım. Ü harfi üniversiteden mezun olduktan sonra çalıştığım şirketin ilk harfi olduğu için, aynı yerde çalışmaktan çok zevk aldığım ve yıllardır konuşmadığım iki arkadaşımı aradım. Birine ulaşılamıyordu, diğeri ise açmadı. Sonra S harfinde liseden bir arkadaşımı hatırladım. Telefonu artık kullanılmıyordu :( Yılmadım M harfine kadar devam ettim. M’de Melda adlı tatlı mı tatlı, üniversitedeki staj dönemlerimde tanıştığım bir arkadaşımı aradım. İlk önce beni tanımadı:) Ya Melda sen beni çok severdin diye kendimi hatırlatmam gerekti. Bir kaç ipucu sonrası eski günler, hayattaki yeni yolculuklar, bol bol gülümseme ve kahkahalarla dolu bir telefon konuşması geçirdim.

Telefonu kapatmadan kendisine oyunumdan bahsettim. O da aynı şeyi yapacağını söyledi. Yani çifte kelebek etkisi :) Bakalım neler getirecek. Belki cevabını hiç bir zaman öğrenmeyecek olsam da bana göre hava hoş. Acayip eğlendim. Yarın oyunuma devam edeceğim. Hala ne yapacağımı bilemesem de… Fikri olan?

Kelebek Etkisi: 1. Görev Tamam için 8 Yorum

 1. Gerçekten güzel birşey hatıurlattınız, ben de çoktandır konuşmadığım arkadaşları aramaya başladım. Bu sıcak günlerde sıcak sohbet insanı serinletiyor.

  • @Dilek çok sağol yorumun için. Ben de enerjiyle dolduğumu hissettim arkadaşımla konuştuktan sonra. Hatta bir iki damlada olsa sıcacık İstanbul’da yağmur çiseledi. Bak bunu hiç düşünmemiştim. Sen insanı serinletiyor deyince fark ettim. Belki kelebek etkisidir :)

 2. Gokce, civarı yazdı:

  sokak hayvanlari icin yiyecek ve su birakabilirsin :)

 3. Ayşegül’cüm,
  seninle konuştuktan sonra bende yıllardır aramadığım arkadaşımı aradım ve ona bende bu konuyu bahsettim :)
  Sesini duymak ne güzel geldi, en kısa zamanda görüşmek dileğiyle….

  • Çok sağol Melda. Beşiktaş taraflarına geldiğinde aramanı bekliyorum :) Bu sırada acaba dün kaç kişi eski arkadaşlarını aradı ? Liste daha da uzamış olabilir :) Görüşmek üzere.

 4. Gelecekten umudunu kaybetmiş yaşlı yaşlanmış ihtiyarların seni okumasını sağlamak gerek. Kelebeklerin kanadına öyle sıkı tutunuyorlar ki zarar verdiklerinin farkında değiller. Gençler umut, gençler kelebek serinliğisiniz…
  Ameli filmindeki gibi :) ) İçim umut doldu…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>